XM Auto Service

Košická 52, Rožňava ... viac info »

Podporujú nás
Navštívte tiež

Pavlíkovci si zvykajú na novú techniku

Tlačová správa pridaná: 17. máj 2011 - zdroj: Zdenka Tamášová foto: Rally-Sports.sk « späť

Iba 23 posádkam z 37 odštartovaných sa podarilo zdolať nástrahy XVIII. ročníka Rally Prešov. Jednými z tých šťastnejších, ktorí úspešne dorazili do cieľa, boli aj Matúš Pavlík s Jarkou Pavlíkovou.

Ako sme nedávno informovali, manželská dvojica sa pre tento rok rozhodla pre zmenu techniky. Už na prvom podujatí MSR v Egri, sa predstavila s novým súťažným vozidlom Honda Civic Type R. Aj keď tam dojazdili až na štvrtom mieste v triede 8, svoje skóre však v Prešove vylepšili. No ani tam sa im nevyhli technické problémy, ktoré sťažovali cestu za dobrým umiestnením. „Na RS 1 sme boli dvakrát vonku a stratili až 34 sekúnd. Neskôr sme však prišli na to, že nám nebrzdí zadok, čo bolo príčinou zavretého tlaku na zadnú nápravu“, povedal Matúš.

Prvé kilometre boli teda náročné a vidieť to bolo aj na priebežných výsledkoch, kde posádka Beti Racing Teamu figurovala až na poslednom mieste vo svojej triede. No netrvalo to dlho a začala sa posúvať výsledkovou listinou smerom nahor. Hneď dve nasledujúce rýchlostné skúšky vyhrala a začala ohrozovať do vtedy vedúcu posádku Peter Jurečka- Matej Beťko na aute Renault Clio RS. Pozície si až do konca pretekov striedali, no keďže strata rožňavskej posádky bolo z prvej rýchlostky veľmi vysoká, na prvé miesto sa už nedokázala ani po výborných výkonoch prepracovať. So stratou vyše jednej minúty sa umiestnila na druhom mieste v triede 8 a na 14.mieste v celkovom poradí Rally Prešov. Maťo k svojmu výsledku povedal: „Boli to pre nás ďalšie kilometre s autom a aj ďalšie skúsenosti. Konečne je aj s kým závodiť, takže celkovo sme spokojní.“

Nasledujúcim podujatím bude v dňoch 20.-21.5. Rally Tríbeč, na ktorej sa Maťo s Jarkou predstavia opäť s Hondou, no s vylepšenými nastaveniami podvozku či bŕzd. A aké sú ich plány na toto podujatie? Hovorí opäť jazdec: „Radi by sme vyhrali triedu, Peťo Jurečka nám nedá spávať, samozrejme v dobrom zmysle.“

„Chceli by sme poďakovať všetkým zainteresovaným a popriať šťastie a úspech všetkým, ktorí štartujú za Beti Racing Team,“ ukončil Matúš.


Fotogaléria z RALLY Prešov už čoskoro »

XM Autoracing Team Betliar • Všetky práva vyhradené © 2011 • Tvorba web stránok: inMAD Design