XM Auto Service

Košická 52, Rožňava ... viac info »

Podporujú nás
Navštívte tiež

BETI Racing do Prešova v plnej zbroji

Tlačová správa pridaná: 18. apríl 2011 - zdroj: Miro Majláth foto: Jozef Pisch « späť

Na úvodnom podujatí DMACK Tyres Rally 2011 v maďarskom meste Eger sa BETI Racing Team predstavil s dvojicou vozidiel. Rovnako tomu bude aj koncom mesiaca apríl v metropole Šariša, v Prešove. Tím sa však rozrastie o ďalšie tri posádky.

V úlohe nováčika v triede 8 sa s vozidlom Honda Civic TypeR v Egeri predstavil Betliarčan Matúš Pavlík. Sedadlo navigátora v tomto prípade obsadila jeho manželka Jarka. Počas prvej etapy Matúš s Jarkou bojovali nielen s drobnými technickými problémami vozidla, ale aj so samotným vozidlom, ktoré je podstatne silnejšie ako bol ich minuloročný Peugeot.

Výsledkom bolo štvrté miesto v triede 8. Vo večernom servise sa napokon podarilo odstrániť väčšinu technických porúch, ktoré Matúša s Jarkou prenasledovali v prvom dni egerskej súťaže a tak do druhej etapy nastupovala už spomínaná dvojica omnoho pokojnejšia. To sa nakoniec odrazilo aj na ich celodennom výkone a v cieli im patrila strieborná priečka v triede 8.

Druhá posádka reprezentujúca BETI Racing Team na podujatí Start Autó EGER Rallye 2011 bola dvojica Rasťo Ivanko – Michal Pavlík s vozidlom Renault Clio Williams. Rasťo s Michalom bojovali o body v rámci skupiny F a triedy F3. Po oba dva dni dojazdili na druhom mieste v triede F3, čím splnili svoj cieľ. Ten bol veľmi jednoducho postavený – dojazdiť v Egeri až do cieľa oboch súťažných dní a domov priviezť dostatok bodov do hodnotenia tohtoročného seriálu.

V rámci súťaže Rally Prešov 2011 sa BETI Racing Team rozrastie ešte v rámci bojov o body v rámci seriálu DMACK Tyres Rally 2011 o posádku Peter Herdický – Marek Podobník s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. Okrem nich však na štarte v Prešove uvidíme aj dve posádky bojujúce v rámci seriálu Slovenský Rally Pohár. Nimi sú Marián Kekeňák – Zdenko Bystrán jazdiaci na vozidle Škoda Felicia 1,4 Kit a Miroslav a Vlado Palkovci, ktorých budeme na štarte sledovať v spolupráci s vozidlom Renault Clio Ragnotti. Palkovci, otec so synom budú zároveň s prvým tohtoročným podujatím Slovenského Rally Poháru prežívať aj svoju spoločnú premiéru. Ako sadne Vladovi, ktorého slovenskí diváci poznajú z minulosti ako rally jazdca, úloha spolujazdca a diktovanie nôt synovi Mirovi sa necháme prekvapiť.

Sledovať Rally Prešov 2011, ale aj to ako sa bude posádkam BETI Racing Teamu dariť na druhom podujatí sezóny môžete v dňoch 29. - 30. 4. 2011 samozrejme v Prešove.


Fotogaléria z RALLY Eger »

XM Autoracing Team Betliar • Všetky práva vyhradené © 2011 • Tvorba web stránok: inMAD Design