XM Auto Service

Košická 52, Rožňava ... viac info »

Podporujú nás
Navštívte tiež

Posádka Matúš Pavlík- Jarka Pavlíková pred štartom do sezóny

Tlačová správa pridaná: 30. marec 2011 - zdroj: Zdenka Tamášová « späť

Aj keď od začiatku roka sa uskutočnilo už niekoľko automobilových súťaží, stále sa čaká na vrchol slovenského motošportu. Tým sú pre väčšinu jazdcov i fanúšikov Majstrovstvá Slovenska v Rally. Úvodné podujatie z tohtoročného kalendára sa blíži, a preto sme sa rozhodli informovať aj o novinkách a zmenách jednej z najznámejších posádok tímu Beti Racing, Matúš Pavlík- Jarka Pavlíková.

Okrem toho, že Matúš s Jarkou sú manželia, tvoria dvojicu aj v rally. Nebolo tomu však takto vždy. Keď pred dvanástimi rokmi Maťo začínal, po jeho pravici sedel Rasťo Ivanko. Za tú dobu sa na tomto mieste vystriedalo niekoľko spolujazdcov, no posledné dva roky je to práve jeho nežná polovička. No tá tiež už má niečo za sebou. Za volantom si už vyskúšala jazdu na rally i na kopci a jej výkony by sa určite dali radiť k tým lepším.

Posledné tri či štyri roky sme boli zvyknutí vídať posádku na vozidle Peugeot 205 Gti. Za ten čas mali šancu dokonale spoznať svoje, no aj tie konkurenčné automobily. Vedeli približne na čo majú byť pripravení, čo od podujatí i auta očakávať, kde si dať pozor a kde zas môžu pridať.

Minuloročná sezóna im však nevyšla veľmi podľa predstáv. Aj keď v rámci MSR v rally odštartovali na troch podujatiach, iba jedno, to v Lubeníku, absolvovali bez problémov. Na Rally Prešov im priamo do cesty pristál bažant, ktorý spôsobil vozidlu nemalé problémy a v Košiciach to bol problém s prevodovkou. Možno aj práve kvôli tomu sa rozhodli v tomto roku pre zmenu auta. Už v Maďarsku sa totiž predstavia v triede 8 s Hondou Civic Type R a za súperov budú mať Mira Krupka či Mareka Špavelka. „Vozidlo je od Graman Rally Team z Budapešti. Jazdil na ňom Zoltan Abraham, ktorý sa v roku 2008 stal majstrom Maďarska v triede N3,“ povedal o aute Matúš. Auto má teda tie najlepšie predpoklady k zisku dobrých výsledkov.

Podľa Matúšových slov, sa posádka plánuje zúčastniť celých Majstrovstiev Slovenska práve s týmto autom, pričom na mieste spolujazdca sa budú striedať Jarka a Tibor Bernáth.

Foto k článku: Vladimír Václavík


Fotogaléria z testovania Hondy Civic Type R »

XM Autoracing Team Betliar • Všetky práva vyhradené © 2011 • Tvorba web stránok: inMAD Design